Povodom Svjetskog dana pozorišta za djecu i mlade, koji se obilježava 20. marta, Bjelopoljsko pozorište izvelo je večeras predstavu ,,Luckasti klovnovi”, koju je prema tekstu Tode Nikoletića režirao Jusuf Bajramspahić.
Predstava je oduševila najmlađe sugrađane koji su učili o povjerenju, zajedništvu i drugarstvu.
U predstavi igrali Predrag Vukojević i Vlado Tomović.
U izjavi za Radio Bijelo Polje, Vukojević je kazao da je sala bila puna do posljednjeg mjesta, a da su reakcije divne.
,,Sat vremena jedne lavovske borbe u areni zvanoj pozorište. Ta dva klovna koji su imali sukob, koji se na kraju završio na najljepši mogući način zagrljajem i mislim da su se djeca lijepo provela, čak su i roditelji uživali.
Glavna poruka jeste da djeca borave u pozorištu, da kasnije sva ta naša djeca se obrazuju u kulturi i umjetnosti, da znaju da pozorište može samo da ih nauči svim ljudskim vrijednostima bez kojih se ne može ići kroz život. Misija je uspjela, a predstava je po tekstu jednog od najkreativnijih pisaca za djecu, sjajna igra i odlična režija”, istakao je Vukojević.
Dodao je da Bijelo Polje drži visoko ljestvicu kada je u pitanju rad u pozorištu i bjelopoljska publika.
Reditelj Jusuf Bajramspahić, kazao je da su htjeli da naprave predstavu za djecu, jer mališani, kaže, ne vole ,,šarenu lažu”.
,,Djeca gledaju na pozorište kao na život. Imamo sreću što imamo najboljeg glumca Vlada Tomovića a sa druge strane i Predraga Vukojevića, njih dvojica prave izvanredne predstave. Kući se mogu čitati priče i bajke, ali djeca vole scenski doživljaj, i zato smo dosta radili na ritmu i dikciji, što je najvažnije. Na kraju se klovnovi mire, što je važna poruka predstave”, istakao je, između ostalog, Bajramspahić.
Poruku Sue Giles povodom Svjetskog dana pozorišta pročitao je član Dječje scene bjelopoljskog pozorišta, Said Kolić.
Izvor: Radio Bijelo Polje
Novinarka: Eldina Bećirović

